Сміливі Велосипеди

Проєкт з ремонту та передання вживаних велосипедів людям, постраждалим від російської агресії

Для чого це

Через російську агресію, багато людей втратили не лише дім, але й транспорт. Проте, українці хочуть залишатися там, де їх рідна земля, незважаючи ні на що, а наш фонд готовий допомагати.
Сміливі надають деокупованим громадам вживані велосипеди з Європи, оскільки там немає можливості використовувати інший транспорт.
Ми отримуємо ці велосипеди безкоштовно, від мерії Амстердаму.
Цього транспорту надходить досить багато. У певний день могло приїхати 150-300 велосипедів, які потрібно було трішки відремонтувати та відправляти. 
Зараз це робити легше, адже проєкт настільки розширився, що регулярно відбуваються ВелоТолоки.

Illustration

Соціальна веломайстерня

В серпні 2023 року фонд Сміливі відкрив соціальну веломайстерню Сміливі велосипеди. Адреса - вул. Набережно-Хрещатицька, 31-36.Відкриття веломайстерні відбулося за підтримки DanChurchAid.В майстерні щотижня проходять велотолоки. Хочеш ремонтувати ровери, але нема досвіду? Не біда, приходь - навчимо.

Наш ключовий партнеру цій справі — Олексій

ВелоТолоки відбуваються у соціальній майстерні Сміливі велосипеди за адресою Набережно-Хрещатицька, 31\36.Туди приходять волонтери та разом з Олексієм ремонтують вживані велосипеди, які далі відправляються на деокуповані території. Він допомагає волонтерам, ділиться власним досвідом та передає знання, які можуть пригодитися у майбутньому. Цей чоловік майстер свого діла, адже сам керує двома проєктами — lifecycle.kyiv та cargocult.com.ua.До серпня 2023 року толоки відбувалися в майстерні lifecycle.kyiv.
Аби бачити, як стрімко росте ця справа, ось деякі результати роботи, станом на кінець серпня 2023 року.

 • 5

  вантажівок велосипедів привезли з Амстердаму

 • 1342

  отримали велосипедів

 • 48

  ВелоТолока організована

 • 213

  велосипеди відремонтували

 • 35+

  волонтерів залучено

Illustration
Illustration

як був закладений початок

Проєкт «Сміливі Велосипеди» — це не лише про вид транспорту, який ми передаємо на деокуповані території. Тут захована історія. Це про цінність.
Наша команда їздила в Ізюм після його деокупації, везли ковдри мешканцям. Альона, співзасновниця Сміливих, розповідала, як зустріла там дядю Толю. Він вибрав для команди, перший для них в цьому році, найсолодший кавун та прийняв теплою розмовою.
Проте, не важко було помітити, які сліди залишили окупанти… Там, де був гараж дяді Толі — валявся велосипед, на якому він їздив на базар, в ліс та до доньки. А у будинок, який збудував ще його дід, влучив снаряд.
Повертаючись в Харків, команда зрозуміла, що потрібні гроші на відбудову будинку дяді Толі і… велосипед, на якому він зможе знову їздити. В ліс. На базар. До доньки.
Так і зародився цей проєкт. Тепер багато таких велосипедів, і не тільки для дяді Толі.
У листопаді 2022 року, ми запустили проєкт «Сміливі Велосипеди», який працює та розвивається по сьогодні, допомагає людям, має власну історію та цінність.
Станом на осінь 2023 року ми передали велосипеди у 9 областей: Київську, Харківську, Чернігівську, Донецьку, Херсонську, Дніпропетровську, Миколаївську, Вінницьку, Черкаську.

ЯК ВЕЛОСИПЕДИ ПОТРАПЛЯЮТЬ У ГРОМАДИ 

1

Фонд «Stichting Zeilen Van Vrijheid»Збирає в Нідерландах вживані велосипеди та доставляє їх в Україну.

2

Cклад сміливих у ЖК «Рибальский»Приймає їх тут і зберігає між толоками.

3

Cargocult доставляє до майстерніЗавдяки спеціальним карго велосипедам волонтери здійснюють доставку велосипедів від складу до майстерні.

4

За ваші донати ми купуємо деталіВелосипеди приїзжають у різному стані. Щоб вони прослужили довше і у нових власників не було проблем, ми забезпечуємо ТО та легкий ремонт.

5

Сміливі велосипедиМайстер Олексій Хворостенко супервізує волонтерів під час велосипедних толок, на яких відбувається ТО та ремонт.

6

Велосипеди вирушають у громадиСміливі та наші партнери транспортують велосипеди. 

щасливі власники роверів

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Як долучитись

Долучайтесь до телеграм-каналу і слідкуйте за анонсами толок. Збирайте колег і друзів та допомагайте разом.

Долучись

Приймай безпосередню участь та допомогай нам відновлювати Україну. Ставай Сміливим.

Підтримай

Є бажання, та немає часу? Задонать на допомогу волонтерству. Підтримай Сміливих.

Отримай допомогу

Знаєш де потрібна допомога із завалами та ремонту після бойових дій? Сміливі допоможуть.

Made with